حساسیت به لباس های زمستانی در گالری مد

به گزارش جهان به نقل تبیان،اگر در روزهایی که هوا رو به سردی گذاشته، عادت دارید به لباس های بافتنی پناه ببرید یا به طور کلی علاقه‌ای به پوشیدن این لباس‌ها دارید، بهتر است مطلب زیر را بخوانید.
لباس‌های بافتنی که از جنس کاموا و پشم‌های نامرغوب تهیه می‌شوند، باعث ایجاد حساسیت و آلرژی شده و مشکلات پوستی زیادی را برای پوست به وجود می‌آورند.

بررسی‌ها نشان می‌دهند که لباس‌های بافتنی و کاموایی باعث «مشکلات تنفسی» می‌شوند و افراد بهتر است تا حد امکان از پوشیدن آن‌ها خودداری کنند.

گفتنی است پزشکان براین باورند مشکلات پوستی و تنفسی در فصل پاییز و زمستان به مراتب شایع‌تر است، زیرا لباس‌های کاموایی «هوای آلوده» را در خود حبس و نگه‌ داشته و مشکلات زیادی را برای فرد به وجود می‌آورند.

دکتر محبوبه مرادی، متخصص پوست نسبت به تماس مستقیم لباس های پشمی با پوست هشدار داد و گفت:

«تماس مستقیم لباس های پشمی با پوست به ویژه در اشخاصی که دارای پوست های خشک و حساسی هستند می تواند باعث ایجاد خارش و زخم شود.

لذا برای جلوگیری از چنین عوارضی ، بهتر است از لباس های نخی زیر لباس های پشمی استفاده کرد

استفاده از کلاه که در فصل زمستان افزایش می یابد آسیبی به پوست و مو نمی زند، مگر اینکه باعث افزایش تعریق در فرد شود که در این صورت با شستشوی به موقع، می توان آن را رفع کرد.»
به افرادی که سابقه آلرژی پوستی و تنفسی دارند توصیه می شود، از پوشیدن لباس‌های خزدار، پشمی و پرزدار بپرهیزند

مریم محلوجی راد، فوق تخصص آسم، آلرژی و ایمونولوژی بالینی در این باره می گوید:

«لباس‌های پرزدار و یقه خزدار می‌توانند باعث آلرژی در افراد شوند، چرا که در لابلای پرز‌ها گردوغبار جمع می‌شوند و این گرد و غبار‌ها حاوی حشرات ریزی به نام مایت هستند که از جمله آلرژن‌های مهم در محیط داخلی منزل محسوب می‌شوند.

مایت‌ها می‌توانند موجب آلرژی تنفسی و آلرژی پوستی در افراد شوند و در ادامه آسم، رینیت آلرژی و اگزما را ایجاد کنند.

لباس‌هایی که از مواد پلاستیکی و شیمیایی تشکیل شده‌اند نیز می‌توانند به عنوان عامل محرک، باعث تشدید آلرژی پوستی شوند. بنابراین به افرادی که دارای آلرژی پوستی مثل اگزما هستند توصیه می‌شود از پوشیدن این نوع لباس‌ها خودداری کنند.

اگر جنس کاموا از جنس نخ باشد بهتر است، اما اگر کاموا از جنس پلاستیک باشد، قسمت‌هایی که به طور مستقیم با پوست در تماس است مثل یقه و مچ می‌تواند آزار دهنده باشد، اما اگر این دسته از لباس‌ها بر روی لباس دیگری پوشیده شود و با بدن در تماس مستقیم نباشند مشکل زا نیستند.

به افرادی که سابقه آلرژی پوستی و تنفسی دارند توصیه می شود، از پوشیدن لباس‌های خزدار، پشمی و پرزدار بپرهیزند و بدانند که این موارد در مورد کلاه و شال گردن نیز صدق می‌کند.»

/ 0 نظر / 62 بازدید